Adalet Bakanlığı
RESMİ KURUMLAR
HAVA DURUMU

İDARİ BİRİMLERİMİZ
PERSONEL KALEMİ: Personelin izin, özlük işlemleri ile devam ve disiplin işlemlerinin takip edildiği birimimizdir.
İNFAZ KALEMİ: Hükümlünün Ceza İnfaz Kurumuna girişten itibaren tüm mahkeme işlemlerinin takip edildiği(tutuklama, hükümözeti, hüküm, vasi, sevk, hastane yatışı, tahliye) birimimizdir.
AMBAR BİRİMİ: Kurumda barındırılmakta olan hükümlü ve personelin tüm iaşe işlemleri ambar servisimiz tarafından planlanmakta, ayrıca ihtiyaç duyulan malzeme ve ürünlerin alımı yine bu birimimiz tarafından karşılanmaktadır.
EMANET PARA BİRİMİ: Bu servisimiz hükümlü yakınları tarafından yatırılan paranın bilgisayar ortamında veritabanına yüklenip, içeride kendilerinde bulunan kartlara kredi miktarlarının yüklenerek, mahkumlarımızın para ile teması olmadan alışveriş yapabilme işlemlerini yürütmektedir.
MUHASEBE (SAYMANLIK) BİRİMİ: İşyurtları, kantin ve hakimevi hesaplarının tutulup, incelendiği birimimizdir.
MUTEMETLİK BİRİMİ: Personelimizin maaş hesaplamalarının ve sevk işlemlerinde ihtiyaç duyulan para ve yolluk durumlarını organize eden birimimizdir.
FOTOĞRAF BİRİMİ: Kuruma gelen hükümlü fotoğraflarının çekilip UYAP ortamına kayıtlarını yapan ve sosyal faaliyetlerde kurumun kendi resim ve video çekim işlerini yürüten birimdir.
ZİYARET KABUL: Hükümlülerin ziyaretcilerinin işlemlerini yürüttüğü birimimizdir.
BİLGİ İŞLEM: Van Açık Ceza İnfaz Kurumu başta olmak üzeri kampüs içinde bulunan (Van F Tipi C.İ.K, Van T Tipi C.İ.K, Van Yüksek Güvenlikli C.İ.K ) ceza infaz kuramlarının UYAP ve Teknik işlerini yürütmektedir.
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Van Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır./ Zekeriya ÇALIŞKAN / Mikail CALAN →WebPortal←