RESMİ KURUMLAR
HAVA DURUMU

                SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru: Dışarıdan tutuklu/hükümlüye nasıl eşya gönderebilirim?

CEVAP 1.Kargo İle: PTT aracılığı ile (lacivert ve yesil renkler hariç) Van Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlügü VAN adresine gönderebilirler. Özel kargo ile gelen koliler kabul edilmeyecektir.

2. Ziyaret Sırasında: Ziyaretleriniz sırasında ziyaret kayıt kabul binası içerisinde bulunan Emanet Eşya Memurluğuna getirdiğiniz eşyaları teslim etmeniz mümkündür.

3. Hükümlülere verilmek üzere alınacak giyim eşyalarının miktarı

Soru: Avukat görüş saatleri ne zaman yapılmaktadır?

CEVAP: Hükümlüler avukatı ile çalışma saatleri içinde, tutuklular ise 24 saat içinde istenilen saatte, avukat görüş mahallinde, konusulanların duyulamayacagı, ancak; güvenlik nedeniyle görülebileceği bir biçimde, görüştürülür.

Soru: Açık görüşten kimler faydalanabilir?

CEVAP Ziyaret Yönetmeliği bölümünden faydalanabilrsiniz. tıklayınız.

Soru: Yakınıma yiyecek içecek getirebilirmiyim ?

CEVAP Adalet Bakanliginin ilgili genelgesinde belirtildigi üzere Hükümlü ve Tutuklular kendilerine verilen iase harici ihityaçlarını kurum kantininden temin etmektedirler. Dolayısıyla içeri yiyecek içecek girişi yasaktır. Açık görüş günlerinde hükümlü ve tutuklular daha önceden kantinden temin ettikleri yiyecek ve içecekleri yakınlarıyla görüş yerlerinde tüketebilirler.

Soru: Açık görüş günleri degistirilebilirmi ?

CEVAP: Belirlenen kurallar çerçevesinde açık görüş günleri kurum idaresi tarafindan belirlenmistir. Degistirilemez..

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Van Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır./ Zekeriya ÇALIŞKAN / Mikail CALAN →WebPortal←